SMART TRADING NÁSTROJE (STN)

Profesionálne nakalibrované trading nástroje, vďaka ktorým sa tvoje obchodovanie stane hračkou

Obchodovanie na burze nemusí byť neustále trápenie. Stačí, keď sa naučíš jednoduché postupy ako sa na trhy pozerať s využitím správnych obchodných nástrojov a tvoj trading začne naberať úplne nový smer.

O postupoch ako sa na trhy pozerať  sa venujeme podrobne v našej skupine Smart Trading Room (STR). Táto skupina je základ, ak sa chceš ďalej vzdelávať v používaní našich obchodných nástrojov. Ak sa obávaš či je pre teba vhodná, žiadny strach. STR je určená ako pre úplných začiatočníkov, tak pokročilých či ostrielaných obchodníkov.

Povedzme, že základy máš za sebou, ale stále ti niečo chýba v tvojej analýze.

❌Tráviš nad grafmi hodiny a hodiny času a zisky stále nikde?

❌Máš niekedy pocit, že čím viac do grafov pozeráš, tým menej v nich vidíš?

❌Nie si si istý či zóny, ktoré si analyzoval, sú naozaj správne?

❌Investuješ do obchodovania neustále čas a energiu, no stále máš pocit, že sa nikam neposúvaš?

Ak áno, čítaj ďalej.

Odovzdávať na burze neustále peniaze nemá zmysel.

A napriek tomu to viac ako 90% ľudí robí pretože:

 • Nemajú správne informácie o tom ako trhy reálne fungujú.
 • Nepoužívajú správne nástroje pri obchodovaní.
 • Bojujú proti trhu namiesto toho, aby išli s ním.
 • Neustále hľadajú svätý grál, ktorý im zabezpečí zaručený úspech na trhoch.

Svätý grál na trhoch síce nenájdeš nikdy, ale to nie je ani potreba. Stačí ak pochopíš ako trh funguje a dokážeš reagovať na to ako sa mení.

Nauč sa využívať nástroje, ktoré fungujú

Správne nástroje sú alfa-omega. Predsav si, že ideš kopať studňu a na výber z nástojov máš lyžičku, lopatu alebo báger. Čo by si si zvolil? 

Tipnem si, že asi báger, no aj napriek tomu väčšina obchodníkov používa lyžičku.

Gif lyžička

Nástroje, o ktorých sa bavíme nie sú v základnom prevedení žiadnou novinkou a pri troche snaženia sa k nim vie dostať každý. Kde je potom rozdiel?

Špeciálna kalibrácia = Nefér výhoda na trhu

Predstav si, že získaš pomyselné „tretie oko“ tradingu a v okamžiku máš možnosť vidieť to čo 99% účasníkov na trhu nie. Aké nové možnosti tým získaš?

✅Vyhladávať obchodné zóny veľkých hráčov, skutočné „supporty a rezistencie“.

✅Nájsť skryté zóny, o ktorých vie iba hrstka obchodníkov.

✅Pohotovo reagovať na aktuálny vývoj na trhu.

✅Spozorovať, kedy sa retail obchodníci chytia do pasce veľkých a obchodovať s nimi.

✅Zistiť, kde sa na trhu nachádza skutočná hodnota a vyhodnocovať kam sa trh s najväčšou pravdepodobnosťou bude uberať.

Vieš čo je natom celom najlepšie?

❌Nemusíš byť profesionálny obchodník, aby si sa naučil nástroje využívať.

❌Nepotrebuješ ani žiadny špeciálny talent.

✅Potrebuješ iba odhodlanie a chuť sa učiť – osvojiť si tieto zručnosti potrebuje čas.

Ako všetko, aj táto zručnosť vyžaduje čas

Možno si na internete narazil na nejakých super duper „gurus“, ktorý ti sľúbili, že ťa rýchlo naučia jednoduchú extrémne ziskovú stratégiu alebo ti predajú našlapaný indikátor, ktorý ťa zabezpečí na zvyšok života. Pravdepodobne si bol sklamaný a ani sa ti nečudujem.

Takto to bohužiaľ nefunguje. Ak by to bolo také jednoduché, tak by to robil každý a tým by to prestalo byť zaujímavé. Rovnako je to aj pri Smart Trading Nástrojoch. Je to mocný nástroj v tých rukách, ktoré sa ho naučia správne ovládať. Poďme si ich predstaviť.

Smart Trading Nástroje⚒️

Market Profile (MP) a Volume Profile (VP) - Tajná zbraň obchodníka

Ak ťa zaujíma teória, tú nechám na wiki – vie toho viac ako ja. Čo sa praktického využitia týka, tento nástroj tvorí 80% nášho tradingu a kladieme naň najväčší dôraz. Dôvod je jednoduchý, vďaka VP získaš dôležitý obraz o trhu, čo sa dialo a deje. Spozoruješ oblasti, ktoré by si na klasickom grafe nemal šancu vidieť a ktoré s veľkou pravdepodobnosťou sledujú veľkí hráči a ich algoritmy. Získaš “Kontext”. Náš MP + VP Chartbook sa skladá z celkovo zo 4 hlavných grafov profilov spolu s VWAPmi, pričom každý z nich má špeciálnu kalibráciu pre vytvorenie si lepšieho prehľadu na trhu.

KĽÚČOVÉ VÝHODY nášho VP:

 • Celkový obraz o trhu tzv. “Big picture, Kontext”.
 • Odhalí významné úrovne veľkých hráčov.
 • Odhalí skryté úrovne, ktoré 99% účasníkov na trhu nevidí.
 • W, D a špeciálne nakalibrované VP z vyšších TF pre kontext dlhodobého trendu.
Market profile

VWAP - Odhalí skutočnú hodnotu v reálnom čase

VWAP (Volume-Weighted Average Price) ako už z názvu vyplýva, tento nástroj odhalí skutočnú hodnotu na trhu v reálnom čase. Ide o dôležitý nástroj obchodníka. So správnou kalibráciou dokáže odhaliť úrovne, o ktorých väčšina obchodníkov ani netuší a my tak vieme pohotovo reagovať na aktuálne dianie na trhu na miestach, kde by sme normálne vstup/výstup vôbec nečakali. Súčasťou VWAPu je aj kumulatívna delta, vďaka ktorej vidíme, ktorá strana trhu je agresívnejšia, prípadne absorbuje objednávky a podobne. VWAPy z väčších časových rámcov takisto nájdete nakalibrované v našich Volume Profile chartoch pre sledovanie kontextu z väčšej perspektívy.

KĽÚČOVÉ VÝHODY nášho VWAPu:

 • Odhalí oblasti o ktorých väčšina obchodníkov netuší (veľkí hráči však áno).
 • Ukáže silu kupujúcich/predávajúcich.
 • Získaš detailnejší prehľad o trhu a dokážeš pohotovo reagovať na zmeny na trhu.
 • VWAPy z väčších časových rámcov ti odhalia oblasti záujmu swingových/dlhodobých obchodníkov a môžeš sa s nimi zviesť.
vwap

Depth of Market (DOM) + Footprinty - Nahliadni do vnútra sviečky

Klasická sviečka (candlestick) nám ukazuje cenu v určitom časovom horizonte. Čo je fajn, ale nás zaujíma čo sa vo “vnútri” každej sviečky deje v reálnom čase. Koľko kontraktov bolo zobchodovaných na konkrétnych cenách, ako agresívni obchodníci sú, či vstupujú malí alebo veľkí hráči do trhu. Na toto nám slúžia footprinty, sú akýmsi posledným potvrdením na vstup do obchodu. Samozrejme, znovu sa nejedná o bežné nastavenie, ale špeciálnu kalibráciu, ktorá má väčšiu výpovednú hodnotu a je ľahšie čitateľná. Súčasťou sú 2 rôzne nastavené footprinty, z čoho každý nám prináša trochu iný pohľad na aktuálne dianie na trhu.

KĽÚČOVÉ VÝHODY nášho Footprintu:

 • Pohľad do trhu na mikroskopickej úrovni.
 • Vykreslí vstupujúce veľké objednávky do trhu.
 • Ľahko čitatelný.
 • Jednoznačné potvrdenie na vstup do obchodu.

Pozri sa ako STN využívame v praxi

V čom ti Smart Trading Nástroje pomôžu najviac:

Získať konkurenčnú výhodu na trhu

Možno si to už počul, trading je Sub-zero game čo znamená, že hodnota tu nevzniká. Jediné čo sa deje je, že jeden obchodník sa snaží obrať o peniaze toho druhého. Takže konkurenčná výhoda nie je niečo čo je dobré mať, je to nevyhnutnosť.

Získať nový pohľad na trh

Vidieť na trhu to čo väčšina obchodníkov nevidí je benefit, o ktorom sníva snáď každý, kto sa pohybuje na finančných trhoch.

Lepšie sebavedomie a s tým spojenú väčšiu úspešosť

Predstav si, že začínaš svoj obchodní deň s pocitom, že presne vieš čo robíš a čo sleduješ a hľadáš. Namiesto pocitu strachu, neistoty a váhania. Skvelý pocit že?

Pre koho sú Smart Trading Nástroje vhodné:

Pre všetkých, ktorí to s obchodovaním na finančných trhoch myslia vážne. Nezáleží či si začiatočník, pokročilý alebo skúsený obchodník. Tieto nástroje ti v každom prípade vnesú úplne nový rozmer do tvojho tradingu.

✅Stále sa na trhoch trápiš a prinášajú ti to viac trápení ako úžitku.

✅Myslíš to s obchodovaním vážne a chceš sa posunúť o krok vpred.

✅Nebaví ťa stále hľadať a skúšať „nezmyselné“ nástroje a stratégie, ktoré vo finále aj tak nefungujú a stoja ťa zbytočne peniaze.

✅Uvedomuješ si, že bez správnej konkurenčnej výhody budeš na trhoch stále iba korisť veľkých hráčov.

✅Chceš byť na správnej strane trhu a vidieť to čo iný nevidia.

Kde získam vzdelanie ako nástroje používať?

Samozrejme si uvedomujeme, že samotné nástroje sú k ničomu, ak ich nevieš používať. Preto sme v našej skupine Smart Trading Room pripravili kurz, v ktorom máš vysvetlené ako všetko funguje. 

Navyše sa každý deň v rámci naších živých vysielaní tejto problematike venujeme, zdieľame naše obchody aj s  vysvetlením čo, prečo a ako sme obchodovali. Ak živé vysielania nestíhaš, pretože si v práci, škole alebo máš iné povinnosti, jednoducho všetko nájdeš na jednom mieste v záznamoch.

V rámci Smart Trading Room sa tiež môžeš radiť buď s nami alebo s ďalšími členmi na Dicorde, ktorý ti radi pomôžu a poradia ak ti bude niečo nejasné.

Smart Trading Room je služba ktorá funguje na mesačnom členstve, ktoré aktuálne stojí 60€ mesačne. K Smart Trading Nástrojom však dostaneš toto členstvo na celý mesiac zdarma, aby si mal dostatok času naučiť sa všetko potrebné.

V Smart Trading Room získaš

✅Návody ako si nastaviť Smart Trading Nástroje

✅Kurz ako tieto nástroje používať a obchodovať s nimi

✅Kurz Wyckoff teória

Prístup k živým vysielaniam

Prístup k záznamom vysielaní

Prístup k Live chatu

Naučím Vás všetko čo viem

Andrej Novák

Čaute, moje meno je Andrej Novák a som trader, investor a podnikateľ.

V rámci skupiny Smart Trading Room ti každý deň ukážem, ako aplikovať teoretické vedomosti v praxi.

V mojich začiatkoch som robil veľa chýb, ktoré boli spôsobené prevažne tým, že mi nemal kto ukázať, ako to robiť správne. V rámci skupiny každý deň pred očami mojich študentov ukazujem potenciálne obchodné príležitosti, na ktoré sa pozerám ja a prečo sú pre mňa zaujímavé.

Zároveň v rámci live chatu, týždenných a víkendových vysielaním sa bavíme o psychológii, ktorá bola môj najväčší problém a na ktorej som vďaka osobnému coachingu zapracoval a dostal sa zo zlých vzorcov správania. Bavíme sa tam o správnych návykoch, denných rutinách, trade manažmente a o množstve ďalších vecí.

Posledné 2 roky sa venujem vzdelávaniu ľudí v tom, ako sa pohybovať na finančných trhoch a v investíciách. Mám za sebou desiatky úspešných študentov, s niektorými z nich sa stretneš v skupine. Neváhaj a začni na sebe pracovať ešte dnes. Nauč sa, ako sa správne pozerať na trading, ako uspieť a patri medzi 6% úspešných traderov vo svete.

Andrej Novák

Smart Trading nástoje

✅ Kompletný sprievodca nastavením STN

✅ Špeciálne kalibrované grafy Market a Volume Profile, VWAP, Footprint (v Hodnote 190€)

✅ Súkromná obchodná miestnosť Smart Trading Room – DISCORD skupina na mesiac zadarmo (v hodnote 60 €)

✅ Kurz inštitucionálneho obchodovania – Ako Používať Futures Dáta pri Obchodovaní (v hodnote 397 €)

✅ Prístup do pripravovaného kurzu – Ako si Vytvoriť Vlastný Ziskový Obchodný Systém (v hodnote 397 €)

Celková hodnota produktu Smart Trading Nástroje je 1044 €.

Smart Trading Nástroje

190 Jednorázová platba
 • Profesionálne nakalibrované nástroje
 • Prístup ku kurzu na používanie a aplikovanie nástrojov v praxi
 • Mesačné členstvo v Smart Trading Room v cene

FAQ

Najčastejšie Vás zaujímajú tieto otázky

Zasielate prípadné aktualizácie STN?

Áno samozrejme každá zmena, ktorá v nastavení nástrojov nastane ti bude zaslaná prostredníctvom mailu.

Na akej platforme STN bežia?

STN sú chartbooky nastavené na platformu Sierrachart.

Je sierrachart platená platforma?

Áno tento nástroj je spoplatnený v závislosti na balíku, ktorý si zvolíš.

Kde sa naučím ovládať a využívať STN?

Smart Trading Nástroje ťa naučíme využívať v našej skupine Smart Trading Room do ktorej získaš vstup zdarma na prvý mesiac.

Taaak dostal si sa na koniec...

Teraz máš všetky informácie o tom čo sú to Smart Trading Nástoje a ako fungujú. Teraz je už len na tebe či sa rozhodneš ich využiť nato aby si posunul svoje obchodovanie o krok dalej. Ak ťa zaujíma ešte niečo ďalšie môžeš nám svoje otázky zaslať buď na náš email alebo instagram.

Email: podpora@tradecamp.sk
Instagram: @tradecamp.sk

Nákupný košík